Wnętrza komercyjne

Wysokiej klasy aranżacja przestrzeni usługowych zachęca potencjalnych klientów do zapoznania się z ofertą i zdobywa ich uznanie. Projekty wnętrz realizujemy kompleksowo — od rozmowy o preferencjach po zestawienie materiałów.

Dbamy o nienaganny wystrój, komfort pracowników, wygodę i zadowolenie konsumentów. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania, sięgamy po wyrafinowane elementy dekoracyjne, projektujemy ponadczasowo. Przekonaj się i poznaj naszą ofertę.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne projektowanie wnętrz lokali usługowych?

Wyrafinowana aranżacja miejsc takich jak restauracje, gabinety czy sklepy ma duży wpływ na samopoczucie klientów.

 • Efektowne wnętrze zapada w pamięć. Klienci dobrze się w nim czują i chętnie odwiedzają lokal w przyszłości.
 • Przemyślany układ i wyposażenie wpływają na komfort zespołu, który ma pracować w danym lokalu.
 • Dobra koncepcja ma także znaczenie dla klientów ze specjalnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami czy z dziećmi.
 • Projektowanie lokali jest istotne również ze względu na to, że muszą spełniać szereg norm sanepid, BHP i innych. Wpływa to na układ i zastosowane rozwiązania. Znajomość tej specyfiki ułatwia architektom przygotowanie najlepszego projektu.

Każdy lokal ma swoją specyfikę. Projektowanie powinno być zarazem zindywidualizowane i odpowiadać na potrzeby danego usługodawcy, jak i uniwersalne i odpowiadać na potrzeby szerokiego grona klientów. Wiemy, jak to robić.

Projekty lokali usługowych

Jakie usługi projektowania lokali usługowych oferujemy?

Nasze usługi są wszechstronne. Projektowanie traktujemy w sposób kompleksowy.

 • Tworzymy koncepcje szyte na miarę. Uwzględniamy wyjątkowe cechy danego usługodawcy i podkreślamy charakter przedsiębiorstwa.
 • Planujemy układ, w którym dobrze się pracuje i w którym klient łatwo się orientuje.
 • Na każdym etapie bierzemy pod uwagę normy prawne i wymogi dla danej branży.
 • Projektujemy aranżację, sięgając po minimalizm i ponadczasowość. Nasze wnętrza będą prezentować się dobrze przez wiele lat.
 • Każdy projekt obejmuje rozwiązania funkcjonalne i ergonomiczne. Możemy zaproponować również dobór sprzętu.
 • Opracowujemy projekty branżowe, uzyskujemy konieczne pozwolenia i uzgodnienia na prowadzenie prac remontowych i wykończeniowych.
 • Tworzymy szczegółowe zestawienie, w którym uwzględniamy niezbędne materiały. Wraz z dokumentacją techniczną stanowią gotowy projekt wykonawczy dla firmy, która będzie zajmować się wykończeniem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio. To najlepsza próbka naszego stylu i klasy proponowanych rozwiązań.

Projektowanie lokali usługowych
MOKAA_napis_beż

Projekty lokali usługowych

FAQ

Nasze wieloletnie doświadczenie to zasługa współpracy z różnymi inwestorami. Projektujemy lokale usługowe z wielu branż, nie ograniczając się do jednej. Możemy zaprojektować lokal usługowy taki jak:

 • wnętrza hoteli,
 • wnętrza obiektów medycznych,
 • wnętrza lokali gastronomicznych,
 • wnętrza lokali usługowych,

Chętnie przyjmujemy także śmiałe zlecenia, zawsze wnikliwie zapoznając się ze specyfiką branży i jej wymaganiami.

Nasze projekty lokali usługowych tworzymy w trzech etapach: tworzymy koncepcję, po jej akceptacji sporządzamy dokumentację techniczną, na końcu przesyłamy zestawienie materiałów. Dla wygody inwestora proponujemy dwa pakiety: GOLD i PREMIUM.

 • Prezentacja graficzna

Projektując lokale usługowe, wnikliwie zapoznajemy się z potrzebami pracowników i przyszłych klientów. Inna jest specyfika restauracji, a innych udogodnień będzie potrzebować klient salonu kosmetycznego. Rozmawiamy o charakterystyce danej branży. Spotykamy się w naszym biurze oraz w danym lokalu.

Poznajemy obiekt i jego usytuowanie oraz otoczenie. Jeśli projekt ma objąć wygląd elewacji, potrzebne są nam też ewentualne wytyczne konserwatora zabytków.

Rozmawiamy o budżecie inwestycji. Następnie przystępujemy do tworzenia koncepcji.

W tym etapie tworzymy wizualizacje fotorealistyczne oraz rzuty 2D. Warto skorzystać z konsultacji z naszymi przedstawicielami. Podczas prac koncepcyjnych dwukrotnie można wprowadzić poprawki. W pakiecie rozszerzonym przygotowujemy sample materiałów.

 • Dokumentacja techniczna

Po akceptacji projektu koncepcyjnego tworzymy szczegółową dokumentację techniczną. Nasze biuro zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin, co pozwala na skorzystanie z fachowej wiedzy przedstawicieli różnych branż zaangażowanych w aranżację.

Konsultujemy się z rzeczoznawcą PPOŻ. i BHP. Ważne jest dla nas, by w danej przestrzeni klienci nie tylko czuli się bezpiecznie, ale przede wszystkim — by spełniała naprawdę wygórowane normy.

Dokumentacja techniczna obejmuje optymalny układ funkcjonalny, instalację sanitarną i elektryczną, wystrój wraz z detalami, projekty zabudów. W pakiecie rozszerzonym możemy zaproponować udogodnienia takie jak sprzęt nagłośnieniowy, dobór najlepszych urządzeń AGD i RTV, inteligentne rozwiązania i automatykę. Klienci otrzymują od nas liczne projekty, dzięki którym inwestor może z łatwością nadzorować przebieg prac. Ponadto pomagamy w uzyskaniu koniecznych zgód formalnych, uzgadniamy projekt z odpowiednimi instytucjami, reprezentujemy inwestora na drodze formalnej realizacji projektu przed stosownym Wydziałem Architektury.

 • Zestawienie materiałów wykończeniowych

W ostatnim etapie naszych usług zestawiamy materiały niezbędne do prac. Zawierają wyliczenia co do ilości z naddatkiem. W pakiecie rozszerzonym proponujemy zestawienie ofert dostawców, co ułatwi zaopatrzenie.

 • Zachęcamy do kontaktu przez odpowiedni formularz. Będziemy wdzięczni za podanie w wiadomości szczegółów inwestycji.
 • Projektowanie lokali usługowych zaczynamy od dwóch spotkań — w naszym biurze (w Krakowie, Warszawie lub Londynie) oraz w danym lokalu. Rozmawiamy o preferencjach inwestora i charakterze firmy. Tak łatwiej będzie nam dopasować wystrój.
 • Następnym krokiem jest przygotowanie koncepcji. Podczas prac projektowych bierzemy pod uwagę wszelkie rygorystyczne wymagania sanitarne i BHP. Wprowadzamy udogodnienia związane z funkcjonalnością, także dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Następnie tworzymy dokumentację techniczną oraz zestawienie materiałów niezbędnych do aranżacji lokalu (m.in. oświetlenie, meble, ceramika, farby).

Projekty wnętrz realizujemy kompleksowo. Tworzymy je na miarę, dostosowując się do tego, jakie oczekiwania ma inwestor. Duże znaczenie ma tu spełnianie norm i przepisów. Planując przestrzeń, tworzymy najpierw plan koncepcyjny, później dokumentację techniczną. Zestawiamy materiały niezbędne do wykończenia. Na rzutach można zobaczyć detale, także projekty poszczególnych mebli w zabudowie i wolnostojących na wymiar. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Projektowanie lokali usługowych jest czasochłonne, dlatego staramy się wszystkie zlecenia realizować zespołowo. Czas usługi zależy przede wszystkim od metrażu lokalu i zamówionych opcji dodatkowych. Na początku współpracy w oparciu o wstępny wywiad możemy przedstawić szacunkowy czas oczekiwania na pierwsze wizualizacje.

Cena takiej usługi zależy od metrażu lokalu i jego specyfiki. Na początku współpracy wyceniamy całość usług.