Tereny zewnętrzne

Tereny zewnętrzne projektowane z myślą o harmonii, oryginalności i wygodzie to nasza domena. Tworzymy projekty ogrodów przydomowych w trosce o dobre samopoczucie odpoczywających mieszkańców.

Projektujemy zewnętrzne tereny dla budynków biznesowych, w których uwzględniamy wygodę pracowników i partnerów. Tworzymy także koncepcje dla innych typów, takich jak tereny zieleni (tereny zielone) w przestrzeni publicznej. Dbamy o dobry smak, harmonię i bezpieczeństwo.

Projektowanie terenów zewnętrznych

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne projektowanie terenów zewnętrznych?

Tereny zewnętrzne wpływają znacząco na samopoczucie mieszkańców, pracowników lub gości. Zachęcamy do powierzenia nam projektu.

  • Tereny zewnętrzne przede wszystkim zapewniają przyjemny wypoczynek. Dobra koncepcja uwzględni czynniki takie jak wygoda i bezpieczeństwo. Estetyka i porządek wpływają na odbiór przestrzeni.
  • Tereny zielone w przestrzeni publicznej mają znaczenie dla wygody, spełniają funkcję reprezentacyjną, zapewniają dobre samopoczucie w miejskim zgiełku i mają znaczenie dla retencji. Projekt uwzględnia wszystkie te czynniki.
  • Tereny zewnętrzne przy budynkach biznesowych i użyteczności publicznej powinny tworzyć spójną całość z obiektem. Powierzenie specjalistom tego zadania przynosi najlepsze rezultaty.
  • Projektujemy nie tylko nasadzenia, ale i inne elementy, takie jak dojścia i dojazdy czy mała architektura. Wszystkie wpływają na bezpieczeństwo i wygodę osób przebywających w danym ogrodzie czy na tarasie.

Tereny zewnętrzne projektowane przez specjalistów to inwestycja w dobre samopoczucie i reprezentację obiektu.

Jakie usługi projektowania terenów zewnętrznych oferujemy?

Kompleksowo projektujemy tereny zewnętrzne prywatne, biznesowe i publiczne. Zasadniczo każda usługa składa się z następujących elementów:

  • ogólna koncepcja,
  • projekt ogrodzenia i nawierzchni,
  • projekt nasadzeń z nawodnieniem,
  • projekt małej architektury.

Opcjonalną usługą jest nadzór autorski podczas inwestycji i konsultacje z inwestorem lub wykonawcą.

Projekty terenów zewnętrznych
MOKAA_napis_beż

Projekty terenów zewnętrznych

FAQ

Projektujemy zróżnicowane tereny zewnętrzne. Należą do nich przede wszystkim obszary takie jak:

  • ogrody przydomowe — koncepcyjne, estetyczne ogrody do użytku prywatnego,
  • przestrzenie zewnętrzne publiczne — tereny zieleni (tereny zielone) samodzielne i przy budynkach użyteczności publicznej,
  • tereny zewnętrzne przy biurowcach — przestrzenie obok obiektów biznesowych,
  • balkony i tarasy — w budynkach prywatnych i biznesowych.

Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do indywidualnych, także nietypowych potrzeb inwestorów.

Przedsięwzięcie zawsze dzielimy na zasadniczo cztery etapy. Każdy uwzględnia inny element projektu. W tym czasie można łącznie cztery razy nanosić poprawki.

  • Etap A

W tym etapie na podstawie informacji od klienta i wizyty w miejscu inwestycji tworzymy projekt. Obejmuje rzut zagospodarowania działki. Modelujemy tereny zewnętrzne. Wykonujemy wizualizacje, pozwalające zapoznać się z przewidywanym efektem. W tym etapie można dwukrotnie nanieść uwagi.

  • Etap B

Tereny zewnętrzne mogą mieć ogrodzenie w zależności od rodzaju inwestycji. Etap B skupia się na właśnie na nim. Tworzymy kompleksowy projekt, na którym widoczne są takie obiekty jak furtki, bramy wjazdowe, skrzynka na listy czy wiata śmietnikowa. Wykonujemy rysunki: rzuty, przekroje i widoki. Projektujemy konstrukcję i fundamenty ogrodzenia. Tworzymy także wizualizacje. Na tym etapie także można nanosić poprawki. Do projektu dołączamy zestawienie materiałów wykończeniowych. Projektujemy też nawierzchnię — może być z kostki brukowej lub bardziej oryginalna.

  • Etap C

W trzecim etapie projektujemy nasadzenia. Dobieramy rośliny i zestawiamy je. Tworzymy projekt nawodnienia i donic zewnętrznych. Dodajemy także rysunki w postaci rzutów.

  • Etap D

W czwartym etapie skupiamy się na małej architekturze — to obiekty takie jak ławki, zadaszenia i oświetlenie. Projektujemy taras, meble ogrodowe, oświetlenie i zadaszenia wraz z konstrukcją. Lokalizujemy punkty elektryczne z gniazdami prądowymi. Uwzględniamy dojście i dojazd do budynku. Przedstawiamy zestawienie materiałów wykończeniowych i rysunki (rzuty, przekroje i detale).

Po zakończeniu projektu załączamy dokumentację potrzebną do uzyskania ewentualnego pozwolenia na budowę. Opcjonalnie możemy zaproponować nadzór autorski, od ustaleń i konsultacji po obecność w miejscu inwestycji. Po zakończeniu prac projektowych możemy przeprowadzić konsultacje z inwestorem lub wykonawcą, także w celu ustalenia zamienników materiałów wykończeniowych.

Jeśli chcesz stworzyć estetyczne tereny zewnętrzne, z których będzie panować przemyślana kompozycja i porządek, zachęcamy do kontaktu.

  • Możesz skorzystać z formularza kontaktowego lub naszego adresu e-mail. Prosimy o przesłanie możliwie najszerszych informacji na temat inwestycji.
  • Wstępna konsultacja jest niezobowiązująca. Jeśli zdecydujesz się powierzyć nam tereny zewnętrzne dla swojej inwestycji, prosimy o przesłanie w wersji elektronicznej wytycznych inwestorskich i zdjęć nieruchomości, a w wersji papierowej na nasz adres w Krakowie umowy współpracy.
  • Umawiamy się na spotkanie zapoznawcze, podczas którego omówimy szczegóły współpracy i Twoje oczekiwania. Przystępujemy do pracy i projektujemy tereny zewnętrzne, pozostając w kontakcie z Tobą.

Skład projektu zależy od konkretnej inwestycji. Kompleksowo projektujemy tereny zewnętrzne, dlatego tworzymy projekt nasadzeń, rozrys komunikacji, projekt ogrodzenia, nawierzchni, wiat śmietnikowych, małej architektury i oświetlenia. Dla każdego z tych elementów tworzymy rzuty, rysunki i detale, a także zestawienie materiałów.

Tereny zewnętrzne wymagają estetycznej, przemyślanej koncepcji. Jej stworzenie zajmuje po około dwa-trzy tygodnie na każdy etap przedsięwzięcia.

Każde przedsięwzięcie wyceniamy indywidualnie. Zewnętrzne tereny różnią się powierzchnią, która jest kluczowym czynnikiem wpływającym na koszt projektu. Znaczenie ma zakres pracy, który może się różnić w zależności od konkretnej inwestycji. Także skomplikowanie i specyficzne uwarunkowanie terenu mogą przełożyć się na cenę.