Domy i rezydencje

Tworzymy indywidualne projekty domów jednorodzinnych, rezydencji i innych. To rozwiązania dostosowane do preferencji i potrzeb przyszłych mieszkańców, spełniające marzenia i realizujące śmiałe założenia. 

Dbamy o najwyższą funkcjonalność proponowanych przez nas koncepcji, łącząc ją z troską o estetykę i detale. Wykonujemy projekty budowlane, techniczne i wykonawcze. Poznaj MOKAA i nasze idee.

Projektowanie domów i rezydencji

Dlaczego warto postawić na indywidualny projekt domu lub rezydencji?

Idealny projekt domu to taki, który w pełni odpowiada na oczekiwania jego mieszkańców. Z tego powodu odrzucamy projekty gotowe i tworzymy wyłącznie rozwiązania szyte na miarę.

  • Gotowe projekty domów nie spełniają osobistych potrzeb mieszkańców. Zindywidualizowane — pozwalają zbudować wymarzony dom, odpowiadający nawet na najbardziej wysublimowane oczekiwania. Dotyczy to liczby pomieszczeń i ich przeznaczenia, konstrukcji, stylistyki.
  • Co ważne, projekty domów gotowych mogą nie odpowiadać na wymagania prawne. Indywidualny projekt domu będzie zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu właściwego dla danej działki.
  • Wykonujemy zarówno projekty domów jak i rezydencji i nietuzinkowych budynków. Dbamy o to, by koszty budowy domu w zupełności pokrywały się z budżetem inwestorów.

Jeśli szukasz ponadczasowej stylistyki, wysokiej klasy rozwiązań funkcjonalnych i koncepcji, która odpowiada na Twoje potrzeby w stu procentach — sięgnij po usługi projektowania domów i rezydencji w MOKAA.

Rodzaje projektów domów i rezydencji w naszej ofercie

Podejmujemy się zróżnicowanych, także wymagających zleceń. Możemy wykonać między innymi:

  • Projekty domów jednorodzinnych i rezydencji na działkach płaskich oraz bardziej skomplikowanych,
  • Przebudowy i adaptacje istniejących obiektów,
  • Projekty domów szkieletowych, pasywnych lub energooszczędnych,
  • Projekty osiedli domów wolnostojących,
  • Układy wielorodzinne w formie domów dwulokalowych.

W praktyce to tylko ramowe określenia — tworzymy w pełni zindywidualizowane projekty domów w różnej stylistyce, dostosowane do indywidualnych potrzeb i marzeń.

Projekty domów i rezydencji
MOKAA_napis_beż

Projekty domów i rezydencji

FAQ

W podstawowym pakiecie proponujemy projekt koncepcyjny (fotorealistyczne wizualizacje i ruty) oraz projekt budowlany (zagospodarowania przestrzennego i architektoniczny). Opcjonalnie proponujemy projekty: techniczny, wykonawczy architektoniczny i wykonawczy z konstrukcjami i instalacjami.

Elementem naszej współpracy jest reprezentacja. Wspieramy w uzyskaniu pozwolenia na budowę domu przed instytucjami takimi jak Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, zarządcy dróg i sieci. Odpowiadamy na zawiadomienia, składamy niezbędne wnioski i koordynujemy kompletowanie dokumentacji budowy — takich załączników jak dokumentacja dotycząca warunków technicznych przyłączy, dokument poświadczający zgodność z wymogami Prawa budowlanego czy analiza obszaru oddziaływania obiektu. Rozumiemy, że dla inwestorów wymogi prawne mogą być skomplikowane, dlatego przejmujemy te obowiązki.

Opcjonalnie możemy zaproponować koordynację techniczną. Dzięki niej optymalizujemy projekty branżowe, dbając o to, by były zgodne z projektem architektonicznym.

Nasze działania przebiegają w kilku etapach. Projekt koncepcyjny i budowlany to podstawowa usługa w pakiecie z reprezentacją. Dla ułatwienia inwestorów proponujemy również projekty techniczne i wykonawcze oraz koordynację projektową.

  • Projekt koncepcyjny

Spotykamy się z inwestorami dwukrotnie: w naszym biurze (Warszawa, Kraków, Londyn) oraz miejscu, w którym ma nastąpić budowa domu. To ważne — chcemy wiedzieć, jak można posadowić budynek. Inne są projekty na wąską działkę, a innych rozwiązań wymaga grząski grunt.

Poświęcamy dużo czasu na rozmowę o oczekiwaniach. Projekt indywidualny, w przeciwieństwie do gotowego projektu domu, pozwala najlepiej odpowiedzieć na osobiste potrzeby i preferencje. Rozmawiamy o oczekiwaniach, wymaganiach, inspiracjach.

Poruszamy także temat budżetu, by koszt budowy domu był w zasięgu możliwości inwestora. Poznajemy wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy.

W następnym etapie przystępujemy do tworzenia koncepcji. W tym czasie pozostajemy w kontakcie z inwestorem. Chcemy, by efektem był naprawdę wymarzony projekt domu.

W koncepcji opracowujemy układ pomieszczeń (układ funkcjonalny), rzuty kondygnacji i dachu, przekroje, elewację, zagospodarowanie terenu, propozycje materiałowe wykończenia. Tworzymy komputerowy model przestrzenny bryły. Koncepcja obejmuje również wizualizacje fotorealistyczne i rysunki w skali 1:500 i 1:100.

  • Projekt budowlany

Następnie tworzymy projekt budowlany, który będzie zgodny z wytycznymi postawionymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub warunkach zabudowy. Projekt budowlany jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza to zagospodarowanie terenu. Tu uwzględniamy lokalizację budynku, dojścia, dojazdy, linie ogrodzenia, instalacje zewnętrzne do przyłączy, zacienianie i przysłanianie, obszar oddziaływania, dane związane z bezpieczeństwem pożarowym. Tworzymy część graficzną i część opisową.

Tworzymy również projekt architektoniczny. Tu znajdują się rysunki techniczne, wytyczne do projektu konstrukcji, sposób ogrzewania i inne elementy wymagane przez urzędy.

  • Opcjonalnie: projekt techniczny

Tworząc projekt domu jednorodzinnego lub innego możemy także zaproponować dodatkowe usługi. Podejmujemy się koordynacji międzybranżowej i możemy stworzyć projekt techniczny.

Obejmuje konstrukcję z rzutami, przekrojami i wyliczeniami, instalacje (wody użytkowej, sanitarną, kanalizacji deszczowej, gazu lub pompy ciepła, ogrzewania, rekuperacji lub innych rozwiązań — to ważne zwłaszcza wtedy, gdy tworzymy projekty domów energooszczędnych). Wykonujemy również projekt instalacji elektrycznych — silnoprądowych i niskoprądowych.

Podczas tego etapu projektowania domu współpracujemy ze specjalistami z poszczególnych branż.

  • Opcjonalnie: projekt wykonawczy

Dla wygody inwestora i usprawnienia procesu możemy kontynuować prace nad projektem domu, przygotowując projekt wykonawczy.

Pierwszą jego częścią jest architektura. Znajdziemy tu szczegółowe rozwiązania — m.in. opis poszczególnych warstw przegród zewnętrznych i wewnętrznych, rzuty dachu z podziałami materiałów, elewacje z materiałami wykończeniowymi, dobór okien, drzwi, oświetlenia zewnętrznego i inne. Projekt uwzględnia również charakterystyczne detale. Przygotowujemy dokumentację w skali 1:50, 1:20 i 1:5.

Drugą częścią projektu wykonawczego są konstrukcje i instalacje. To rozwinięcie projektu technicznego. Projekt branżowy jest istotny dla przedstawicieli poszczególnych branż, gdy zajmują się budową domu — pracowników budowlanych i instalatorów. Jest dużym ułatwieniem dla inwestora.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio. Przedstawiamy w nim wyjątkowe projekty domów stworzone w MOKAA. To zarówno projekty małych domów, jak i większych budynków.

  • Skontaktuj się z nami przez formularz. Będziemy wdzięczni za podanie orientacyjnych danych na temat przedsięwzięcia.
  • Odpisujemy lub oddzwaniamy najszybciej jak to możliwe. Umawiamy się na spotkanie w celu umówienia szczegółów. Opowiesz nam, jak wyobrażasz sobie własny dom i czego oczekujesz, by go dostosować do swoich potrzeb. Chętnie zobaczymy inspiracje.
  • Wybieramy się na miejsce inwestycji. Działamy na terenie całego kraju.
  • Opracowujemy projekt koncepcyjny. Projektujemy bryłę oraz należące do niej budynki gospodarcze, garaże czy altanki. Tak tworzymy najlepszy projekt domu dla Ciebie.
  • Przystępujemy do opracowania projektu architektoniczno-budowlanego. Reprezentujemy Cię przed urzędami i pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na budowę.
  • Opcjonalnie możemy kontynuować prace, tworząc projekt techniczny i wykonawczy.

Możemy także zaproponować projektowanie wnętrz. Tworzymy rozwiązania szyte na miarę, w trosce o dobry smak i maksymalną funkcjonalność. Dbamy o ponadczasową stylistykę. Tworzymy wizualizacje wnętrz, rzuty, szczegółowe rysunki i opracowania materiałów.

Tworzymy projekty domów szyte na miarę. Wiemy, że konsumenci często są niezadowoleni z ogólnodostępnych gotowych projektów domów. Tworzymy wyłącznie projekty indywidualne, spełniające marzenia i odpowiadające na potrzeby wszystkich mieszkańców.

  • Tworzymy projekty domów zespołowo. To oznacza, że każde zlecenie przechodzi przez ręce wszystkich naszych doświadczonych architektów i specjalistów z innych dziedzin. Dodatkowo możliwa koordynacja międzybranżowa zapobiega ewentualnym niezgodnościom pomiędzy projektami branżowymi a projektem architektonicznym.
  • W portfolio posiadamy projekty domów realizowanych przez MOKAA na przestrzeni lat. Zachęcamy do zapoznania się z tymi inwestycjami widocznymi na naszej stronie internetowej. Świadczą o klasie tworzonych przez nas rozwiązań. Także współprace z renomowanymi partnerami biznesowymi potwierdzają nasze kompetencje.
  • MOKAA działa od 2012 roku. Zdobyte przez lata doświadczenie i zgromadzony zespół pozwalają nam tworzyć idealne projekty domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i rezydencji. Nasze biuro tworzą uzdolnieni architekci i inni inżynierowe wykształceni na uznanych uczelniach. Wiemy, jak projektować z klasą i ponadczasowo.
  • Kompetencje potwierdzają także otrzymane nagrody. To dla nas duma, ale także impuls do dalszego rozwoju.

Chcemy, by inwestorzy we własnym domu odczuwali luksus i maksymalny komfort. Nasze rozwiązania są ponadczasowe, efektowne wizualnie i funkcjonalne.

Jesteśmy otwarci na wyzwania i odpowiadamy na potrzeby mieszkańców wykorzystując zróżnicowane rozwiązania technologiczne. Nasze głównie technologie to:

  • tradycyjna murowana,
  • szkieletowa stalowa,
  • szkieletowa drewniana.

Nie ograniczamy się do tych technologii. Projektujemy ponadczasowo — zarówno stylistycznie, jak i technicznie. Możemy projektować domy energooszczędne, pasywne, nietuzinkowe — w zależności od preferencji mieszkańców.

Cena projektu domu jednorodzinnego lub innego, a także rezydencji zależy przede wszystkim od metrażu, który przekłada się na czas pracy. Z tego powodu projekty domów parterowych o niewielkim metrażu są tańsze niż projekty dużych budynków dla wielopokoleniowej rodziny. Wpływa na nią również dobór opcji dodatkowych, ułatwiających znacząco przeprowadzenie inwestycji.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych i innych nie spełniają wszystkich oczekiwań inwestorów. Tworzymy wyłącznie indywidualne rozwiązania. Każdy projekt domu jest dostosowany do osobistych potrzeb i wymagań przyszłych mieszkańców. Pamiętaj, że jeśli chcesz kupić gotowy projekt domu, nie wszystkie poprawki będą możliwe. Zdecydowanie lepiej jest postawić na projekt indywidualny, spełniający marzenia.