Budynki komercyjne

Projektujemy zróżnicowane budynki komercyjne dostosowane do szczególnych wymagań charakteru danej działalności.

Tworzymy projekty szyte na miarę, podczas inwestycji poświęcając dużo czasu na wsłuchanie się w potrzeby klienta. Oprócz projektu budynku zajmujemy się wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami z zakresu BHP i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne projektowanie budynków komercyjnych?

Sprawdź, dlaczego w nieruchomościach komercyjnych tak istotna jest jakość wykończenia i dlaczego warto powierzyć zewnętrznej firmie projekt.

  • Nieruchomość komercyjna musi podlegać wyśrubowanym normom BHP i sanitarno-epidemiologicznym, zwłaszcza w branży medycznej i beauty. Tworzymy przestrzenie zgodne z najwyższymi standardami.
  • Nasze nieruchomości komercyjne świetnie się prezentują, co ma duże znaczenie dla potencjalnych klientów. Zwiększ swój zysk, przykładając uwagę do estetyki.
  • Tworzymy nieruchomości komercyjne zwracające na siebie uwagę i zachęcające do wejścia, jednocześnie dobrze zaprojektowane i wygodne — dla pracowników i gości.

Nasze rozwiązania są szyte na miarę. Planujemy obiekty idealnie dostosowane do potrzeb danej branży. Są ergonomiczne, estetyczne, przemyślane i bezpieczne.

Projektowanie budynków komercyjnych

Jakie usługi projektowania budynków komercyjnych oferujemy?

Nasze usługi obejmują cały projekt i nieco więcej. Składają się na nie następujące elementy:

  • projekt koncepcyjny — projektując nieruchomości komercyjne, tworzymy najpierw projekt koncepcyjny — ogólną koncepcję obiektu z wizualizacjami i rzutami.
  • projekt budowlany — następnie tworzymy projekt budowlany niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę.
  • projekt techniczny — opcjonalnie możemy stworzyć projekt techniczny z instalacjami i konstrukcją.
  • projekt wykonawczy — dla udogodnienia inwestora możemy podjąć się projektu wykonawczego, który posłuży pracom poszczególnym wykonawcom.
  • koordynacja międzybranżowa — proponujemy koordynację pomiędzy wykonawcami i podwykonawcami z poszczególnych branż — elektrycznej, budowlanej, sanitarnej etc.
  • nadzór autorski — nasz architekt może także nadzorować przebieg prac, by jak najlepiej realizowano poszczególne projekty nieruchomości komercyjnych.

Zwłaszcza kompleksowa usługa jest wygodnym rozwiązaniem dla inwestora, zapewniającym najlepszą realizację.

Projekty budynków komercyjnych
MOKAA_napis_beż

Projekty budynków komercyjnych

FAQ

Definicja nieruchomości komercyjnej to nieruchomość przeznaczona do działalności gospodarczej, nie do zamieszkania. Nasza usługa obejmuje szereg tego typu obiektów. Wymienić można:

  • zróżnicowane lokale biurowe,
  • lokale usługowe z poszczególnych branż,
  • lokale przeznaczone na działalność medyczną (np. kliniki i szpitale medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej),
  • budynki użyteczności publicznej.

Pozostajemy elastyczni i dostosowujemy się do nietypowych potrzeb inwestora.

Podstawowa usługa to projekt koncepcyjny i budowlany w połączeniu z reprezentacją przed urzędami. Możemy także zaoferować projekt techniczny i wykonawczy ułatwiający przeprowadzenie inwestycji.

  • Projekt koncepcyjny

Na tym etapie dwukrotnie spotykamy się z inwestorem: najpierw w naszym biurze (Kraków, Warszawa, Londyn), następnie w miejscu, gdzie ma powstać dana nieruchomość komercyjna. Rozmawiamy o oczekiwaniach, potrzebach, a także specyfice danej działalności gospodarczej. Sprawdzamy, jak można posadowić budynek na danej działce.

Następnie tworzymy projekt tego, jak ma prezentować się dana nieruchomość komercyjna. Koncepcję tworzymy na podstawie budżetu. Dopuszczamy dwukrotne poprawki. Opracowujemy układ funkcjonalny, rzuty kondygnacji i dachu, przekroje. Ustalamy zagospodarowanie terenu, wykończenie elewacji i propozycje materiałowe. Wykonujemy model przestrzenny bryły, rysunki w skali 1:500 i 1:100 oraz wizualizacje fotorealistyczne.

  • Projekt budowlany

W następnym etapie tworzymy projekt budowlany niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Reprezentujemy klienta przed właściwymi urzędami.

Projekt budowlany składa się z dwóch części: zagospodarowania terenu i architektonicznej. Pierwsza obejmuje lokalizację budynku, dojazdy, dojścia, ogrodzenia, instalacje zewnętrzne do przyłączy i inne elementy. Ta część zawiera rysunki i opis.

Drugi obszar to projekt architektoniczny. Zawiera rysunki techniczne, wytyczne związane z konstrukcją, sposób ogrzewania i elementy wymagane urzędowo.

Tak stworzony projekt budowlany można przedstawić w urzędzie.

  • Opcjonalnie: projekt techniczny

Opcją dodatkową jest projekt techniczny, w którym znajdziemy instalacje (elektryczną, sanitarną, wody użytkowej etc.). Może tu się znaleźć rozwiązanie takie jak rekuperacja czy pompa ciepła. Projekt zawiera konstrukcję z rzutami, wyliczeniami i przekrojami. Projektując nieruchomości komercyjne warto wziąć pod uwagę koordynację międzybranżową, której możemy się podjąć.

  • Opcjonalnie: projekt wykonawczy

Kiedy projektujemy nieruchomości komercyjne, możemy zaproponować stworzenie projektu wykonawczego. Tak można usprawnić proces inwestycyjny. Projekt składa się z części architektonicznej (m.in. opis warstw przegród, rzuty dachu, elewacje z materiałami, dobór okien, drzwi i oświetlenia, charakterystyczne detale) i części technicznej obejmującej konstrukcje i instalacje (rozwinięcie projektu technicznego). Jest ułatwieniem dla przedstawicieli poszczególnych branż — pracowników budowlanych i instalatorów.

  • Zapraszamy do kontaktu przez formularz lub adres e-mail. Prosimy o podanie możliwie dużej liczby szczegółów: gdzie ma powstać dana nieruchomość komercyjna, specyfikę danej działalności gospodarczej, oczekiwania inwestora.
  • Spotykamy się w naszym biurze. Podczas spotkania omówimy warunki współpracy związane z daną nieruchomością komercyjną. Ustalimy priorytety i budżet, według którego będziemy projektować.
  • Odwiedzamy działkę, na której ma stanąć nieruchomość komercyjna. To ważne — musimy poznać charakterystykę terenu.
  • Po zebraniu niezbędnych informacji przystępujemy do projektu.

Podstawowy zakres to projekt koncepcyjny i budowlany. Wraz z nimi proponujemy reprezentację przed urzędami. Uwzględniamy niezbędne zezwolenia BHP i sanitarno-epidemiologiczne. Tworzymy niezbędną dokumentację. Możemy zaoferować projekty opcjonalne, koordynację międzybranżową oraz nadzór autorski.

Tworzenie projektu jest czasochłonne i nie da się go przewidzieć przed zapoznaniem z charakterem nieruchomości i danej działalności gospodarczej. Uśredniając, na projekt koncepcyjny oczekuje się kilka tygodni, podobnie jak na każdy następny element.

Takie rodzaje nieruchomości różnią się od projektowania domu lub mieszkania. Na cenę wpływają przede wszystkim uwarunkowania i skomplikowane danego budynku. Dużym czynnikiem rzutującym na koszt jest metraż obiektu.